Spojenie roka: Gucci x Balenciaga

| apríl 25, 2021

Spolupráca talianskej a francúzskej módnej značky luxusného kalibru je jedným z najväčších udalostí, ktoré momentálne hýbu módnym priemyslom. Spojením dvoch unikátnych vzorcov naprieč oblečením vznikol originálny vzor, ktorý rozhodne stojí za pozornosť.

gettyimages-1312654953

Porušovanie pravidiel nie je vo svete módy žiadnou novinkou. Pokiaľ však ide o spoluprácu, alebo teda v tomto prípade „hacking“ dvoch luxusných značiek, to už rozhodne stojí za zmienku. Taliansky módny dom Gucci pri príležitosti stého výročia založenia značky priniesol okrem najlepších kúskov zo svojej histórie aj novinku v podobe kúskov pokrytých nie jedným, ale dvoma legendárnymi monogramami dvoch luxusných pilierov módneho priemyslu.

Spojenia týchto dvoch módnych domov sme sa dočkali vďaka inovatívnemu nápadu, kreatívneho riaditeľa Gucci, Alessandra Michelle, ktorý sa rozhodol zmixovať tradičný monogram Gucci s ikonickým vzorom Balenciagy z kreatívnej dielne Demna Gvasali, čím vznikol dokonalý koktejl poznávacích znamení dvoch najvplyvnejších kreatívnych riaditeľov súčasnosti.

V hnedočiernej farebnej schéme vznikli obleky, kožené topánky, či kabelky, všetky potlačené signature vzorom Gucci, po boku minimalistického fontu Balenciaga. A treba poznamenať, že tieto kúsky sú predurčené na to, aby vzbudili  pozornosť, a to ako na uliciach, tak na sociálnych sieťach.

Je však táto „spolupráca“ znakom módneho prevratu alebo totálny faux pas?

Názory sú rôzne, no v prípade „Gucciagy“ alebo „Balucci”,  je tento experiment zaujímavý minimálne z pohľadu využitia spoločného brandingu medzi dvoma módnymi magnátmi. Tento jedinečný stret dvoch geniálnych, kreatívnych fashion mozgov je fenoménom, ktorý fashion svet ešte nevidel.

Nielenže tak Kering, materská spoločnosť oboch značiek, v podstate zdvojnásobil hodnotu produktov, ale tiež posilnil obe značky tým, že im dovolil pôsobiť spoločne. Každá totiž samostatne vlastné niečo, čo tej druhej možno trochu chýba, a práve táto spoločná kolekcia ukázala, že v móde je možné naozaj všetko, a to je práve to, čo ju čo ju robí takou špeciálnou.

Foto: fashionista.com

 

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.