Vlasový zázrak

| apríl 14, 2021

Aj vy máte problém so suchými vlasmi „bez života“? Odborníci prinášajú riešenie. Malá nápoveda: ak ste si doteraz mysleli, že olej do vlasov nepatrí, nemohli ste byť ďalej od pravdy. Najnovšie výskumy potvrdili, že najväčšou zbraňou kaderníkov proti suchým a lámavým vlasom je totiž jojobový olej. Poďme si to rozobrať do korienkov.

Benefity jojobového oleja

Jojobový olej je okrem svojich vzácnych ingrediencií povestný najmä svojou príjemnou, aromatickou vôňou a zamatovou konzistenciou, vďaka čomu uchováva vo vlasoch hydratáciu a pevnosť. Výhody používania jojobového oleja sú obrovské, najmä ak trpíte suchou pokožkou hlavy alebo sú vaše vlasy náchylné k častému vypadávaniu. Je skvelým pomocníkom aj pri problémoch s podráždenou pokožkou hlavy – keďže je nekomedogénny (neupcháva póry), pomáha zmierniť svrbenie pokožky. Okrem iného to znamená, že prirodzene zachováva hydratáciu vlasov.

Ako ho ale používať?

Jojobový olej sám o sebe vlasy nehydratuje, no pomáha udržiavať vlasy pevné a udržiava hydratáciu. To znamená, že použitie jojobového oleja závisí od toho, ako často si svoje vlasy umývate. Po nanesení by jojobový olej mal zostať na vlasoch, bez oplachovania.

Ako často by ste mali používať jojoba olej?

Predstavte si jojobu ako posledný krok umývania vlasov, najmä ak máte kučeravé alebo nepoddajné vlasy. „Po očistení, úprave, zvlhčení a úpravách účesu použijete malé množstvo, ktoré najprv predhrejete v dlani,  nanášajte ho priamo na vlasy.“ vysvetľuje kaderník. „Pomôže to tiež obmedziť krepovatenie vlasov, aby boli vlasy hodvábne jemné.

Tip: Aj keď je jojobový olej šetrný k pokožke a podporuje vlhkosť, nemusí byť pre váš typ vlasov ideálny. Napríklad jemné, rovné vlasy by nemuseli dobre reagovať so žiadnym olejom, dokonca ani s jojobou. Preto je dôležité vaše rozhodnutie najprv skonzultovať s kaderníkom.

Foto: instagram.com

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Comments are closed.