Upečte si jednoduché veľkonočné dobroty také krásne, až vám ich bude ľúto zjesť! 

| 16 marca, 2024

Prekvapte na veľkonočné sviatky niečím novým! Tieto koláčiky vyzerajú nádherne, chutia báječne a ich príprava je oveľa jednoduchšia, ako by sa na pohľad mohlo zdať. Nájdete medzi nimi aj recept na zdravšie sušienky.

Veľkonočné pečenie nie je len o jedle, je to o potešení z prípravy, zdieľaní a vytváraní spomienok, ktoré pretrvávajú celý rok. Vôňa sladkých koláčov, čerstvých vajíčok a krehkých cukroviniek sa rozšíri po celom dome, oživuje spomienky na minulé veľkonočné sviatky a vytvára nové príbehy a tradície pre budúcnosť. 

S veľkonočnými receptami na koláče a cukrovinky je to ako s tými vianočnými – nikdy ich nie je dosť a každý rok treba skúsiť niečo nové. My sme tieto naše našli na stránke tchibo.sk a okrem sladkých pokušení sme neodolali ani nádherným jarným bytovým doplnkom, ktoré Tchibo ponúka.

Kvetinkové wafle
Wafle sú perfektné zakaždým, keď majú decká chuť na sladkosti, ale vy nemáte čas stáť pri sporáku. Väčšie decká si ich dokonca zvládnu spraviť aj samé. Stačí nájsť recept na internete a nechať ich, nech sa realizujú. Výroba kvetinkových waflí je dokonca ešte zábavnejšia!

Bábovečky s ovocím
Na tieto rozkošné minibábovky vám bude stačiť klasické trené cesto, z akého robíte trebárs bábovku a formičky na minibábovky z Tchibo. Upečené bábovečky rozrežte na polovicu a naplňte podľa chute – krémom, pudingom, šľahačkou. Dozdobte ovocím a dezert je hotový! Ak nemáte poruke plnku, môžete bábovky poliať polevou a posypať sekanými orechami, alebo ozdobiť podľa fantázie.

O čosi zdravšie sušienky
Ak sa snažíte o zdravší životný štýl a biela múka je na vašom jedálničku len výnimočne, upečte si keksíky z ražnej a mandľovej múky. Budete potrebovať: 
280 g ražnej múky, 50 g mandľovej múky, 140 g krupicového cukru, 1 vanilkový cukor, 140 g zmäknutého masla, 1 lyžicu strúhanej kôry z bio citróna a vykrajovačky z Tchibo. Ďalej postupujte podľa receptu TU

Aká by to bola Veľká noc bez voňavej kávy!?

K veľkonočnému pečivu rozhodne patrí voňavá kávička. V Tchibo nájdete kávový sortiment pre každý spôsob jej prípravy – či už nesku, zrnkovú, mletú alebo kapsulovú. Nenechajte si ujsť limitované edície! Kupovaním kávy Tchibo podporujete jej pestovateľov a tiež udržateľnosť jej pestovania. 
Zoznámte sa s kávou Tchibo!


Tags:

Category: GOURMET, HOMEPAGE