Červené jablko

| marec 23, 2017

Jablčný technologický gigant nečakane predstavil horúcu novinku, ktorá poteší predovšetkým nežné pohlavie, no na svoje si prídu všetci, ktorým chýbala väčšia farebná rozmanitosť jej najpopulárnejšieho smartfónu a dosiaľ si museli vynahrádzať napríklad krytmi. Nová farebná verzia najpopulárnejšieho telefónu planéty je realitou – a ako to už býva, vyzerá skutočne skvele. 

iPhone RED sa stane realitou. Už tento piatok.

Aktuálna generácia iPhonu prichádza s limitovanou edíciou, ktorá bude dostupná v úplne novom, vínovo červenom odtieni. Technologická spoločnosť to včera oznámila spolu s predstavením viacerých aktualizovaných noviniek. Nová farebná verzia príde po vzore svojho konštrukčného základu v dvoch veľkostných verziách a aj technicky bude až na pár kozmetických zlepšení takmer identická s pôvodným modelom iPhone 7, ktorý je na trhu už od minuloročnej jesene. 

Jediný rozdiel sa prejaví v pamäťovej veľkosti, tu budú mať záujemcovia (alebo veľmi pravdepodobne, prevažne záujemkyne) na výber z dvoch solídnych pamäťových úložísk o veľkosti 128 a 256 gigabajtov. Cena červených iPhonov sa nebude priveľmi líšiť od ostatných, starších farebných variantov. 

Jablčná novinka vyzerá v novej farbe naozaj elegantne.

Novinka vznikla pri príležitosti 10. výročia spolupráce Applu s charitatívnou nadáciou RED, ktorá celosvetovo bojuje proti chorobe AIDS. Nadáciu založil v roku 2006 spevák skupiny U2 Bono Vox spoločne s filantrom Bobbym Shriverom a o rok neskôr započala jej kolaborácia s kalifornským technologickým gigantom. Len samotný Apple jej na charitatívne účely v priebehu dekády trvajúcej spolupráce venoval viac ako 130 miliónov dolárov. 

Záujemcovia po celom svete si limitovanú červenú edíciu iPhonu budú môcť objednať online aj v Apple Storeoch už tento piatok, teda 24. marca

Špeciálna limitovaná edícia cieli predovšetkým na ženskú klientelu.

 

Foto: apple.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.