Plastikománia vo svete

| december 14, 2017

Záujem o estetické procedúry k ženskému svetu neodmysliteľne patrí, a to platí v globálnom meradle. Prečo kráse nedopomôcť, ak to možnosti modernej medicíny dovoľujú? Záujem o plastickú chirurgiu sa však líši nielen naprieč vekovými kategóriami, ale aj jednotlivými kontinentmi a štátmi.

Zaujímavé zistenia v tomto smere priniesla výročná správa International Society of Aesthetic Plastic Surgeons – teda v preklade Medzinárodnej spoločnosti estetických platických chirurgov, nesúcej skratku ISAPS. Podľa použitých metrík sa z nej dajú vyčítať zaujímavé dáta. 

Rebríček krajín, kde sa z celosvetového počtu zákrokov prebehne najvyšší počet plastických operácií, neprekvapivo opäť jednoznačne vedú Spojené štáty, ktoré sa na globálnom koláči podieľajú takmer jednou pätinou – v roku 2016 na USA pripadlo až 17,9 % všetkých zákrokov. Na druhom mieste sa prekvapivo umiestnila rozvojová Brazília s 10 percentami, ktorá vyše dvojnásobne predbehla Japonsko (4,8 %). Z Európy sa do prvej päťky prebojovalo len Taliansko (4,1 %) a top päťku uzatvára Mexiko s podielom 3,9 %.

V USA prebehlo v roku 2016 vyše 4 milióny procedúr, ktoré vyžadovali prítomnosť estetického odborníka. Aj plastická chirurgia má svoje trendy, ktoré sa líšia od krajiny ku krajine. Za oceánom patrí dlhodobo k najpopulárnejším zákrokom zväčšenie pŕs či liposukcia. Naopak, v Japonsku jednoznačne vedie úprava očných viečok, čo je vo východoázijskej kultúre považované za bežnú prax, ktorá zdôrazňuje krásu ženy.

Foto: linkedin.com

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Comments are closed.