Vianoce podľa Karla

| december 18, 2017

Ak sa chcete definitívne navnadiť na sviatočnú nôtu, nemali by ste prehliadnuť pravdepodobne najpodivnejší vianočný stromček tohto roka. Na svedomí ho nemá nikto iný, ako sám veľký Karl Lagerfeld.

Práve slávny dizajnér módneho domu Chanel je autorom pravdepodobne najdiskutovanejšej vianočnej dekorácie tohto roka. Stromček, ktorý odhalili v slávnom londýnskom hoteli Claridge’s vo štvrti Mayfair, je totiž osadený dole hlavou – namiesto tradičnej hviezdy na jeho vrchole žiaria svietiace sklenené korene. 

“Vianočné stromčeky sú najsilnejším suvenírom môjho šťastného detstva,” nechal sa počuť Lagerfeld pri príležitosti jeho odhalenia a nezabudol dodať, že jeho najmladšie roky ho inšpirovali práve k vytvoreniu takéhoto netradičného dizajnu. Stromček meria vyše 4,8 metra, je ladený do striebornej farby a obsahuje špeciálne, ručne vyrábané snehové vločky. 

A čo je najlepšie – ozdobuje lobby jedného z najikonickejších britských hotelov, ktorý je úzko prepojený s kráľovskou rodinou a ktorého história siaha do roku 1812. Lagerfeld nie je prvým známym návrhárom, ktorý má na svedomí vianočný stromček v Claridge’s. V minulosti sa tejto pocty dostalo napríklad Johnovi Gallianovi, Alberovi Elbazovi či talianskej dvojici Dolce & Gabbana.

Foto: Claridge’s, harpersbazaar.com

Tags:

Category: DIZAJN, HOMEPAGE

Comments are closed.