Tajomstvo matných pier

| január 20, 2018

Časy, kedy beauty divízie luxusných módnych domov vsádzali výhradne na osvedčené produktové recepty, sú dávno (a pravdepodobne nenávratne) preč. Situácia na rýchlo sa meniacom trhu so skrášľovacími pomocníkmi nedovoľuje žiadnemu z renomovaných hráčov ostať pozadu. Tento vývoj je logickou odpoveďou na dobu, v ktorej je striedanie trendov je otázkou dní a predajné čísla v nemalej miere závisia predovšetkým od počtu lajkov na Instagrame.

Najnovšia kolekcia dekoratívnej kozmetiky značky Chanel sa do bodky podriaďuje novým nepísaným pravidlám. Okrem aktualizovanej palety osvedčených produktových radov (spomeňme napríklad obľúbené palety očných tieňov či ikonické laky na nechty Le Vernis) totiž prináša aj inováciu, ktorú by od luxusnej značky, raziacej v beauty svete stále pomerne konzervatívnu stratégiu, čakal len málokto. Značka s dvoma prepletenými písmenami C v logu ale kráča s dobou a predstavuje novinku: rúže vo forme púdru.

Samotné autorstvo tohto inovátorského vynálezu v skrášľovaní pier síce nepatrí Chanelu, noaj tak treba uznať, že vo francúzskom svätostánku značkovej krásy sa pustili do poriadne odvážnej misie. Tento spôsob aplikácie farby na pery totiž stále patrí k novinkám, ktoré si masové ženské publikum ešte nestihlo osvojiť a až donedávna bolo výhradnou doménou profesionálnych vizážistov. Názov totiž neklame – perový púder je totiž v podstate rúž v prášku. Jeho hlavná výhoda? Kreatívna riaditeľka pre mejkap a farby a zároveň dvorná vizážistka značky Lucia Pica, ktorá za novinkou stojí, sľubuje, že s jeho pomocou sa z vás stane kráľovná matných pier.

Dvorná vizážistka a kreatívna dizajnérka Chanel pre mejkap a farby, Lucia Pica.

“Rúž vo forme púdru úplne zmení spôsob, akým sa pozeráte na to, aký stupeň matnosti možno pri perách dosiahnuť. Do každodenného života vnáša hravé talianske farby, ktoré sú chic a rafinované zároveň”, objasňuje pôvod svojho nápadu. “Púder sa kvôli svojej konzistencii a suchej textúre používa výhradne v kombinácii s balzamom na pery. Použite balzam ako základný náter, aby ste pery vyhladili a pripravili podklad pre dlhotrvajúci účinok. Následne aplikátorom naneste púder. Ja osobne postupujem v opačnom poradí – balzam na pery ako krycia vrstva dodá matným perám svieži, prirodzený vzhľad.”

Výsledok netradičného experimentu je veľmi moderný a matnosťou prekonáva aj tie najsofistikovanejšie rúže. Invenčný prístup Chanelu na poli dekoratívnej kozmetiky sa v tomto prípade vypláca; nová kozmetická vychytávka si zaslúži pozornosť predovšetkým tých dám, ktoré hľadajú dlhotrvajúci matný efekt, ktorý nebude príliš kričať do sveta. Lucia Pica tiež odporúča využiť produkt ako prostriedok na rozjasnenie líc a tváre. K dispozícii sú tri odtiene, odkazujúce na taliansku mejkapovú rafinovanosť – dievčenskú, mäkkú ružovú pod názvom Rosa Tempera, Rosso Pompeiano alias žiarivý odtieň divých makov a Rosso Parthenope, ktorá je synonymom pre intenzívnu sýtočervenú.

Foto: vogue.fr, chanel.com

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Comments are closed.