Šípková ruženka

| november 7, 2018

Prírodné rastlinné oleje majú opodstatnenie nie len pokiaľ ide o zdravie, ale aj o našu krásu. Zbehlé fanúšičky kozmetiky na prírodnej báze to pochopili už dávno a príliš neprekaví, že v tesnom závese ich nasledujú aj výrobcovia skrášľovacích pomocníkov. Prečo však nesiahnuť po čiste prírodnom oleji bez rôznych ďalších prídavných látok?

Prírodná beauty vychytávka tejto jesene sa volá šípkový olej.

Túto definíciu spĺňa aj najnovšia vychytávka – šípkový olej. Zoznam jeho benefitov je siahodlhý, tento prírodný výťažok má v prvom rade liečivé účinky, no v ničom nezaostáva ani pokiaľ ide o výhody, z ktorých môže čerpať krása. Každá už zaiste aspoň raz v živote ochutnala šípkový čaj (a mnohým sa zaiste asociuje s detstvom a návštevam u babičky). Keďže obsahuje prirodzený zdroj antioxidantov, chráni pokožku aj organizmus samotný pred každodenným stresom.

Preto aj blahodárne účinky šípkového oleja pôsobia najmä na pokožku. Je jedno či ide o hojenie čerstvých či starších kožných rán. Mnohé ženy poteší aj to, že pôsobí proti starnutiu a jeho pravidelné užívanie sľubuje mladší vzhľad a ochráni pred vráskami. Čo však až už vaša tvár nejaké tie vrásky má? Spomínaný olej je super doplnkom aj v takomto prípade, keďže ich pomôže vyhladiť. Pleť je vďaka nemu navyše aj viac hydratovaná.

Jeho účinky ocenia ešte násobne viac majiteľky suchej pokožky a účinne vie zatočiť aj s nežiaducimi striami. Tento elixír v olejovej forme pomáha aj pri ďalších problémoch kožného charakteru, ako je psoriáza, ekzém, pigmentové škvrny a akné.

Samozrejme, odborníci upozorňujú že s ničím to netreba preháňať, a ani šípkový olej nie je výnimkou. Príliš veľké množstvo totiž môže škodiť pokožke rovnako, ako jeho nedostatok. Tajomstvom úspechu je taktiež vytrvalosť. Nejde totiž o zázračný elixír, ktorý prinesie viditeľné zmeny za noc. Experti na dermatológiu sa zhodujú v tom, že na to, aby sa jeho účinky na kráse prejavili, je potrebné ho používať dlhodobo. Dáte mu šancu?

Foto: stackedskincare.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, ZDRAVIE a FIT

Comments are closed.