Najžiadanejšia módna značka sveta

| marec 8, 2019

Trendy v móde sa rýchlo menia a o pomyslený piedestál medzi sebou súperia viaceré luxusné domy. Vo svete biznisu hovoria jasnou rečou čísla predajov. V tomto smeru sa do popredia predrala stará známa značka. Taliansky dom Gucci uštedril svojim súperom debakel a je späť na miestach, na ktoré bol zvyknutý.

Módna online platforma Lyst vydala prednedávnom hodnotenie značiek a ich produktov za posledný štvrťrok minulého roka. Globálna módna platforma vyratúvala tieto údajne až zo vzorky 5 miliónov online zákazníkov, pričom brala do úvahy prehliadanie stránok, vyhľadávanie produktov v sociálnych médiách a skutočné nákupy realizované u asi 12 tisíc dizajnérov a obchodov.

Aj keď sa v minulom roku nakrátko na prvom mieste usadila značka Off-White, jej nadvláda netrvalo dlho a na pomyselnom tróne ju opätovne vystriedala svetoznáma talianska značka Gucci. To všetko predovšetkým vďaka predajom doplnkov, ktoré dosiahli raketový rast. Módny dom z Florencie kraľoval v tomto smere aj počas celého roka 2017 a na začiatku roku 2018.

Toto je kompletná TOP desiatka, údaje sú za posledný kvartál minulého roka:

1. Gucci

2. Off-White

3. Balenciaga

4. Moncler

5. Fendi

6. Versace

7. Stone Island

8. Vetements

9. Valentino

10. Burberry

V tomto zozname majú Taliani očividnú prevahu. Nachádzajú sa tu totiž viaceré ich značky ako Fendi, VersaceMoncler, ktorá síce vznikla vo Francúzsku, avšak jej ústredie sa nachádza v Taliansku. Práve ju možno v tomto smere považovať za najväčšieho skokana, keďže sa vyšvihla z 12. miesta medzi 4 najúspešnejšie firmy celého rebríčka.

Pokiaľ ide o konkrétne produkty, tak aj medzi nimi jasne dominujú tie od Alessandra Micheleho. Viac ako 6 miliónov zákazníkov hľadalo za posledné 3 mesiace tašku Gucci Soho Disco, kožený opasok s logom, alebo niektorý model tenisiek s podpisom tohto módneho domu. Taška a opasok Gucci dokonca zaznamenali dvakrát viac objednávok, ako zvyšných 8 produktov v rebríčku TOP 10 podľa Lyst. Producent luxusnej módy a doplnkov s dvoma písmenami G v logu je tak znova na pomyselnom vrchole piedestálu aj čo sa týka predaja. Patríte medzi jej fanúšičky či zákazníčky aj vy?

Foto: purseblog.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, TRENDY & SHOPPING

Comments are closed.