Doba hodinková

| júl 10, 2019

Ak sa vám nechce zakaždým vyťahovať z puzdra či kabelky mobilný telefón, smart hodinky môžu byť vychytávkou, ktorá tento problém vyrieši. Inteligentné hodinky uľahčujú praktický život, ale plnia aj trendovú funkciu. Prinášame prehľad 5 kúskov, ktoré vás dostanú nielen technologickou výbavou, a zároveň spoľahlivo splnia aj úlohu štýlového módneho doplnku.

Pre fashionistky: Apple Watch x Hermès

Séria od ikonického francúzskeho domu si vzala ako technický základ populárny kúsok od nahryznutého jabĺčka a ponúka dve kombinácie farieb. Ako najobľúbenejšiu možno označiť práve ružovú sakuru. Dlhý remienok sa skvele hodí k zápästiu a krásny dizajn ponúka aj samotný ciferník hodiniek. Ak sa totiž minútová ručička pohne dopredu, posúva sa s ňou aj farba obrazovky pozdĺž gradientu, vďak čomu ihneď identifikujete, koľko je práve hodín. Podarený kúsok, ktorého tvorcovia mysleli aj na najmenšie detaily.

Pre fitness fanatičky: Michael Kors Acces Runway

Inteligentné hodinky Michael Kors Access Runway sú ideálne pre športovo zamerané dámy. Sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele s ružovým zlatom a vďaka tomu si nežné pohlavia ich dizajn doslova zamiluje. Operačný systém od Google vám ponúkne nielen textové a mailové upozornenia, ale umožní použiť aj niektoré spôsoby platieb, sledovať váš pohyb prostredníctvom GPS a pod. Pri športe či aj plávaní oceníte merač srdcovej frekvencie. Ak by vám nevyhovoval ich remienok, dá sa jednoducho vymeniť. Jednoducho skvelý spoločník nielen na ranný beh.

Pre jet-setterky: Louis Vuitton Tambour Horizon

Aj známa módna značka Louis Vuitton sa snaží premiérovo preraziť vo svete inteligentných hodiniek, čoho dôkazom je model s názvom Tambour Horizon, postavený na základe dizajnu značky Tambour Moon. Ich nevýhodou je, že na rozdiel od predošlých kúskov neobsahujú merač tepovej frekvencie. Nechýbajú však zaujímavé aplikácie My Flight či City Guide, ktoré určite ocenia cestovateľky. Istotne nepohrdnete ani 4 GB miestom na ich disku. Ak vám ide o štýl, Louis Vuitton Tambour Horizon určite nesklamú.

Pre dynamické manažérky: Kate Spade Scallop Smart Watch

Dotykový displej vybavený množstvom funkcií, ktoré sú nielen praktické, ale aj výborne graficky spracované. Hodinky poháňa operačný systém Wear od spoločnosti Google, čo vám umožní sťahovať aplikácie, sledovať aktivity, mať prístup k službe Google Assist a uskutočňovať aj platby či nastaviť si svoje denné úlohy. Tento skvelý kúsok vám dovolí prijímať aj hovory, upozornenia na správy a aplikácie, prepínať medzi funkčnými obrazovkami a ovládať svoj hudobný playlist. Celé hodinky dokonca viete aktivovať aj hlasom (stačí povedať Hello). Nechýba ani možnosť bezdrôtového spárovania so smartfónmi iPhone a Android. Sčítané a podčiarknuté – sú takmer ako váš druhý telefón, len o čosi praktickejšie.

Pre tie, ktoré nerady nabíjajú: Huawei Watch GT

Aj keď na to mnoho používateľov pred kúpou často nemyslí, neustále nabíjanie inteligentných hodiniek môže byť poriadne otravné. To vám však nehrozí pri tomto skvoste od Huawei, ktorý dokáže vydržať bez nabíjačky od jedného do dvoch týždňov a to aj pri celodennej kontrole vašej srdcovej aktivity. Pochvalu si zaslúži aj ich vzhľad, keďže majú klasický elegantný dizajn (najmä v prevedení s hnedým koženým remienkom). Hodinky je možné prepojiť ako s Androidom, tak aj iOS, no budete na to potrebovať aplikáciu Huawei Health. Upozornenia na správy, e-maily a rôzne aplikácie vám tak nebudú chýbať. Svoje hovory však musíte prijať na telefóne, lebo hodinky nemajú vlastný mikrofón ani reproduktor (môžete však nimi hovor odmietnuť). Pokiaľ ide o vzhľad displeja, je možnosť vybrať si z 10 predvolených ciferníkov. Výhodou môže byť aj ich nízka hmotnosť. Huawei Watch GT sú veľmi praktické smart hodinky, ktoré rozhodne stoja za vašu pozornosť. 

Foto: harpersbazaar.com, archív značiek

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.