Prirodzene krásna ako Julianne Moore

| marec 13, 2020

Každá žena túži po navždy mladej a dokonale pevnej pleti. Rovnako však veľmi dobre vie, že dosiahnuť tento ideál, či dokonca si ho udržať, dá poriadne zabrať. Svoje o tom vie aj 59 – ročná hollywoodska herečka, Julianne Moore. Jej vzhľad je dokonalým dôkazom, že správna starostlivosť o pleť sa naozaj vypláca.

Bez ochrany ani na krok

Ochrana pred slnkom, tiež známa ako SPF faktor, je jedným z najdôležitejších elementov, ktoré by sa mali nachádzať v úplne každej skincare rutine bez ohľadu na vek, či pohlavie. SPF faktor je súčasťou väčšiny denných krémov, no jeho účinok sa môže rôzniť podľa stupňa ochrany, ktorý poskytuje. Akú silnú ochranu zvoliť však závisí od každého typu pokožky, preto je vhodné poradiť sa s dermatológom. Ochrana pleti pred poškodením od nebezpečných UV lúčov je veľmi dôležitá nielen z hľadiska „večnej mladosti“, ale aj všeobecnej údržby zdravej pokožky.

Pre slávnu herečku je tento krok v starostlivosti o pleť jednoznačným číslom jeden, a jeho nasledovanie berie až nábožensky vážne už celých 36 rokov. Prezradila totiž, že nielen sa ochranným krémom dennodenne svedomito natiera, dokonca to celé povýšila na úplne nový level – odmieta totiž akýkoľvek priamy kontakt so slnkom. Svedčí o tom aj jej takmer priesvitná pokožka budiaca dojem porcelánovej bábiky, ku ktorej herečku často prirovnávajú.

Poctivosť ruže prináša

V prípade skincare rutiny tejto hollywoodskej hviezdy, poctivosť a pravidelnosť nesú najväčší podiel na jej dokonalej, nestarnúcej pleti, ktorú jej môžu závidieť aj jej mladšie kolegyne z brandže. Herečka sa vyjadrila, že nikdy, nikdy, nikdy nevynechá dôkladnú prípravu pleti, či už na nočný spánkok alebo pred aplikáciou jemného mejkapu. Jej bežná rutina pozostáva len z niekoľkých jednoduchých krokov, vrátane očného krému a hydratačného krému s anti-aging efektom, ktoré jej zabezpečujú mlado vyzerajúcu, vypnutú pleť už niekoľko desaťročí.

Žiadne experimenty

Sú veci, ktorým jednoducho zmena príliš neosoží. K týmto veciam sa rozhodne radí aj starostlivosť o pleť. Určite si každá milovníčka skincare produktov rada zaexperimentuje s najtrendovejšími novinkami, ktoré často odporučí nejaká „dôveryhodná“ influencerka, no niekedy sa to nevypláca. Takéto experimenty známa herečka obchádza na míle ďaleko a dôveruje len niekoľkým prípravkom, o ktorých vie, že jej pleti prospievajú a pomáhajú jej ostať vypnutou a krásnou už celé desaťročia. Tvrdí, že to bolo jedným zo základných pravidiel, ktoré celé roky verne nasledovala, a túto cennú radu dáva aj mladším generáciám. Veď predsa, načo zo seba robiť pokusného králika?

 

Foto: instagram.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.