Najstaršia módna ikona má 100 rokov!

| september 1, 2021

Legendárna štýlová ikona Iris Apfel, je živým dôkazom toho, že máte len toľko rokov, na koľko sa cítite. Táto výnimočná dáma s nezameniteľným štýlom totiž pred pár dňami oslávila svoje 100. narodeniny!

Tajomstvo jej mladistvej radosti zo života? Nevídaná vášeň pre módu a štýl. Jej láska k móde a dizajnu sa začala ešte v roku 1950, keď si založila vlastný dom Old World Weavers, ktorý ponúka kombináciu historického textilného dizajnu a eklektického štýlu, vďaka ktorým spomedzi ostatných nábytkových dizajnérov vyniká. Aj keď mala vždy bezchybný osobný štýl a cit pre módu, priemysel sa jej uchopil až oveľa neskôr, po osemdesiatke.

 

„Moja prvá veľká práca v móde prišla, keď som mala 84 rokov. Viem, že je to klišé, ale vek je pre mňa skutočne len číslo,“ dodáva Apfel.

 

Už od svojich deväťdesiatich rokov sa jej podarilo dosiahnuť úspechy, o ktorých sa jej mladším kolegom z br// andže ani nesníva. Ako 97-ročná podpísala modelingový kontrakt s globálnou modelingovou agentúrou IMG, vydala autobiografickú omaľovánku amemoár,  debutovala s kapsulovou módnou kolekciou v spolupráci s HSN, a kolekciu domácich dekorácií a nábytku s Gr// andin Road. A teraz, pri príležitosti svojho jubilea spojila sily so Zenni, a navrhla kolekciu dioptrických okuliarov značky Irent Apfel Zentennial Collection, ktorá ponúka pestrý výber veľkých, výrazných rámov, ktoré sú u roky jedným z jej charakteristických doplnkov.

“Nesmierne nadšenie pre moje projekty a to, že do nich vkladám kúsok zo seba, zo svojho srdca a duše, je to čo ma udržiava stále mladou. Aj napriek môjmu vysokému veku sa vo vnútri stále cítim ako tínedžer. Preto nikdy neprestanem pracovať.“

Nuž takéto zapálenie a charizma, akú vyžaruje táto ikonická dáma sa dnes len tak nevidí. My jej k jej okrúhlemu sviatku srdečn blahoželáme a želáme veľa úspechu v ďalších projektoch, ktorými nás ešte navždy mladá Iris prekvapí.

Foto: instyle.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.